^ Sayfa Başı
Hacked by HiLLs
Ücretsiz Firma Ekle
 
Tere Kebap
Tere Kebap

Çengelköy’deki Tere Kebap Boğaz kenarındaki konumu, eşsiz köprü manzarası ve birbirinden lezzetli yemekleriyle ezberleri bozarak kebap ve meze yemeğe davet ediyor

Boğazda ilk defa metrelik kebap …Tarihi bir mekan …
Boğaz ….

Kebap

Artık sadece balık rakı diyince aklınıza gelen boğaza yeni bir soluk geliyor … Boğazda tarihi bir mekanda Adana ve Antakya sofralarının yöresel ustaları ve onların modern sunumlarıyla Tere Kebab ‘da birlikte keyifli sohbetler , lezzetli yemekler ve İstanbul sizi bekliyor.
“ Tere “ İstanbul’un birbirinden güzel yalıları, tertemiz havası ve eşsiz manzarası ile en nezih semtlerinden Çengelköy’de yer alıyor. İçinde bulunduğu bina 1800’lü yılların başında Osmanlılar tarafından inşa edilmiş bir fil ambarı.Taş duvarlar ile çevrili , boğaza sıfır rıhtımıyla büyülü bir mekan … Sade ve modern dekorasyonu ile misafirlere yeni deneyimler yaşatmayı hedefliyor.

Adımız neden “ Tere “ ?

Teresiz Kebap , Kebapsız Tere olmaz …. Böyle çıktık yola … Yoksa tereciye tere satmak değildi amaç..

Etin yanına çok yakışan bu baharlı bitkinin yararlarını konuşalım biraz da : Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran “ Tere “ aynı zamanda da çeşitli vitaminleri özellikle de C Vitaminini bolca barındıran bir bitki. Bu nedenle hastalıklara karşı vücudun direncini de arttırıyor. Kanı temizleyici olmasının yanı sıra mide ile sıkıntılarınız varsa çözüm Tere ‘de …

Çok sevdiğimiz , vazgeçemediğimiz Kebap ise köz ateş ve et kelimelerinin birleşmesinden ortaya çıkmış.Arkeolojik kalıntıların bizlere söylediği kebabın tarihçesi çok çok eskilere uzandığını kanıtlıyor.

Rokasız Balık

Teresiz Kebap

OLMAZ…

Tere Kebab
Kuleli Caddesi No:53 / 4 Rıhtım Kat
Çengelköy – İSTANBUL,
Türkiye

Tel 0216.422 57 03
Faks 0216.422 57 04

www.tere.com.tr

Ahh İstanbul!